kreu

Shiko te gjitha View All

Devonports Accountants Ltd

01702 433313

Cumberland House, 24-28 Baxter Avenue, Southend-on-Sea SS2 6HZ, UK

Nese ju duhet nje kompani prestigjioze llogaritaresh kontaktoni Devonports Accountants Ltd Ermal Krutani Tel: 01702 433313 Accountancy Services We can prepare accounts for all types of business,…Read more…

Beni the Builder

Tel:0333 011 6178 Mob:07932 665432

Beni the Builder Tel:0333 011 6178 Mob:07932 665432 info@benithebuilder.com www.benithebuilder.com The All In One Home Improvement Service *Extensions *House Refurbishments & Renovations *Loft Conversions *Garage Conversions *…Read more…

BUZHALA ASSOCIATES

mob: 07717797205

Nese ju duhet një Inxhiner ndertimi kontaktoni Naser Buzhala, mob: 07717797205 email: naserbuzhala@hotmail.com web: www.buzhalaassociates.co.uk Our experience covers a wide variety of Structural Engineering disciplines: Domestic houses;…Read more…

H A C Construction Ltd

Tel: 01322 413 614 Mob: 07914 041 834

27 Morvale Close Belvedere Kent DA17 5HT

H A C Construction Ltd is an established and reliable company with over 14 years experience in the building trade.Read more…

DN Scaffolding

Tel: 02088042057 Mob: 074 63712460 / 07376056391

Headoffice 318 Lincoln Road, EN3 4AA

We offer a wide range of services for your scaffolding needs.Read more…

PLD steel Ltd

Tel: 07413 979769

11 Longcourt Mews, London, England E11 2BE, United Kingdom

  PLD steel Ltd is the new name for a very experienced and accomplished project manager with a formidable reputation within the construction industry.Read more…

Focus Security

MOB. 079 5147 6590

Welcome to Focus Security website. You are about to enter a new and exciting world of the top security company in the UK.Read more…

Shine the Marble

07951 581111

Mountfield Road, London N3 3NR, United Kingdom

Shine the Marble was formed in October 2012 by Genci Troci.Read more…

Eco Waste Clearance

Tel: 0207 8594225 Mob: 0777 0269337

525A Wandsworth Road, London SW8 4PA, United Kingdom

About Us Eco Waste Clearance is a waste collection/clearance service and an alternative to a skip hire company.Read more…

Express transport LONDER-TIRANE-LONDER

Angli: 00447919230005 Shqiperi: 00355695744571

Transport mallrash LONDER-TIRANE-LONDER Shërbim korrekt dhe i shpejtë Per mallrat mbi 50KG vijme dhe ua marrim në shtëpitë tuaja Angli: 00447919230005 Shqiperi: 00355695744571Read more…

School of Advance Learning

0203 105 8109

Greenfield Road, London E1 1EJ, United Kingdom

School of Advanced Learning Was Created By Group of University Teachers (SAL) is a reputed Further Education and Engineering Training Provider based in London that is specializes…Read more…

 • Ermal Krutani, kur pronarin e bën partner biznesi
  by TheAlbanian.co.uk on November 29, 2017 at 1:22 pm

  Miranda Keqaj Nuk janë të pakta momentet kur dallgëzimet e valëve të detit pranë shtëpisë së tij i ngacmojnë kujtesën. Ishin momentet kur përqafimi me vdekjen ndahej në pak minuta, kur filli mes jetë-vdekjes sa vinte dhe behej më i padukshëm dhe vetëm një dritë e zbehtë shprese i mbante duke frymuar emigrantët shqiptarë që […]

 • Bledar Meti: Të jesh vetvetja në Home Office
  by TheAlbanian.co.uk on October 28, 2017 at 9:47 am

  Angazhimi në Organizmat e ndryshëm studentor bëri që ai  të shihej ndryshe nga studentët e tjerë. Duket se kishte ndonjë përparësi që nuk e besonte që do të bëhej shtysë për të ndryshuar shymë gjëra në jetën e tij. Njohja e mirë e gjuhës angleze ishte shkaku që ra në kontakt me një organzatë të […]

 • Dr.Argita Zalli. Anglia i vodhi fëmijërinë, por i realizoi ëndrrën; 26 vjeçe u bë Doktore shkencash
  by TheAlbanian.co.uk on October 14, 2017 at 1:22 pm

  Asaj i bëri përshtypje vizorja, çanta me Mickey Mouse që një shoku të klasës ia kishte sjellë i ati nga Greqia. Në klasën e tyre ai gëzonte njëfarë privilegji social duke tejçuar idenë se jashtë Shqipërisë është shumë bukur. E gjitha kjo u kombinua me ngjarjet e frikshme të 97-ës ku edhe fëmijët farkëtoheshin me […]

 • Lea Ypi, Historia e një prej pedagogeve shqiptare më të vlerësuara në botën akademike
  by TheAlbanian.co.uk on October 14, 2017 at 12:36 pm

  Lea Ypi mund të konsiderohet padyshim si një nga shqiptaret më të vleresuara në botën akademike. Çdokush do të mahnitej po të shikonte listen e çmimeve me të cilat Lea është vlerësuar. Janë mbi 12 çmime me të cilat Lea Ypi është nderuar duke filluar nga Akedemia Britanike, London School of Economics, McGill University, Instituti […]

 • Sindi Selmani: -Të punosh në “Home Office”
  by TheAlbanian.co.uk on September 30, 2017 at 4:06 pm

  Ajo gjeti një cep në një nga sallat e mëdha që ishin zbukuruar me tepër elegancë me rastin e Krishtlindjeve. As në ëndrrën më të çmendur nuk kishte guxuar të imagjinonte veten teksa festonte me pjesën më elitare të politikës Britanike. 10 Downing Street tashmë nuk ishte thjeshtë një emër që reflektonte madhështi, ishte vendi […]